poniedziałek 8 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Maksym, Medard

Komunikat sanepidu w sprawie wody zdatnej do picia [AKTUALIZACJA]

fot. Pixabay

W miejscach dotkniętych powodzią woda nie jest zdatna do spożycia. Dla bezpieczeństwa należy pić tam tylko wodę butelkowaną.

Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Opolu przekazał informację dotyczącą jakości wody przeznaczonej do spożycia na zalanych terenach naszego województwa. A także w pozostałych częściach regionu. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie nyskim i głubczyckim. Tam w większości miejscowości zaleca się korzystanie z wody butelkowanej, ta z cystern jest zdatna do spożycia po przegotowaniu.

W powiatach: krapkowickim, prudnickim, brzeskim, opolskim, kędzierzyńsko-kozielskim, strzeleckim, namysłowskim, kluczborskim i oleskim woda wodociągowa jest przydatna do spożycia. Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej:

 

Autor: MGP

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content