Na czym polega praca w radiu? Gdzie dziennikarze zabierają mikrofony i co się dzieje, gdy zgasną światła w redakcji? Między innymi o tym była mowa podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu „Z książką na pulpicie”. Tym razem przybliżana była książka „Kołnierzyk i czapeczka”, która powstała z okazji jubileuszu 30-lecia Radia Doxa. Głównymi „bohaterami” są nasze czerwone radiowe mikrofony.
– Spotkania słowno-muzyczne to jest taki pomysł dwóch instytucji: Filharmonii Opolskiej i Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu. Postanowiliśmy pokazać dzieciom, jak pięknie słowo można wprowadzić w świat wyobraźni i takie przestrzenie nieogarnięte. Jest to zarazem wspaniałe spotkanie rodzinne, gdzie dzieci razem z rodzicami mogą się uczyć odczuwać, słuchać i skupić się na moment – wyjaśnia Katarzyna Wybraniec-Pieniążek, koordynator ds. edukacji w Filharmonii Opolskiej.
– To już kolejne spotkanie „Z książką na pulpicie”. Podczas każdego ze spotkań prezentujemy jakąś bajkę, opowiadanie, tym razem dotyczy ono Radia Doxa. Bardzo nam przyjemnie, że możemy się tutaj spotkać właśnie z Radiem Doxa – mówi Ewelina Szendzielorz, wicedyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.
– Zapamiętałam z tego spotkania bajeczkę o mikrofonach. Był tam też taki pokoik, a w środku gąbczaste ściany. Był też okrągły stół, a na nim stały cztery mikrofony, mikrofon reporterski miał czerwoną czapeczkę i kołnierzyk – mówi Kaja, uczestniczka spotkania.
W trakcie wydarzenia można było usłyszeć fragmenty tej historii. Nie zabrakło też akcentów muzycznych, w tym utworów Fryderyka Chopina. Była to też zapowiedź przypadającej niebawem 215. rocznicy jego urodzin.
Katarzyna Wybraniec-Pieniążek, Ewelina Szendzielorz, Kaja:
Dłuższa relacja:
GALERIA ZDJĘĆ:
Autor: Weronika Kurdziel
















