niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

„Malinka” pojedzie dalej. Pociąg do Wisły z nową trasą

Fot. Radio Doxa

Pociąg „Malinka” wydłuża trasę. Przyspieszone połączenie kolejowe z Brzegu do Wisły Głębce, które od 1 lutego cieszy się ogromnym powodzeniem, od nowego rozkładu jazdy będzie kursować z Wrocławia.

– Wydłużona trasa nie sprawi jednak, że mieszkańcy regionu nie zmieszczą się w pociągu. Linia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale mieszkańcy Opola czy Kędzierzyna-Koźla nie muszą się obawiać, czy wsiądą do składu. Pojedzie tyle pociągów, ile będzie potrzeba, aby wszyscy mogli wygodnie dojechać do Wisły – zapewnia Robert Węgrzyn, członek Zarządu Województwa Opolskiego.

Rozważane jest także wprowadzenie dodatkowego przystanku pociągu „Malinka” w Rybniku. Analizy pokazują, że z tej stacji korzysta wielu pasażerów, głównie studentów dojeżdżających na opolskie uczelnie. Dodanie przystanku w Rybniku mogłoby znacząco ułatwić im podróż.

Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie.

Robert Węgrzyn:

Autor: MGP

 

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content