W tej sprawie spotkali się z wiceprezydentem Opola.Wczoraj (12.05) jeden z nich na ręce wiceprezydenta Krzysztofa Kawałko złożył protest podpierając go podpisami sześciuset mieszkańców. Ratusz przed rozmową z mieszkańcami dzielnicy Opola się nie wzbrania. Jednak inwestycje zamierza kontynuować.
Przebudowa ma się zakończyć w przyszłym roku. Będzie kosztować prawie 7 mln złotych. 40 procent dopłaca Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Po rozbudowie zamiast 60 noclegownia będzie dysponowała 90 łóżkami. Na rozbudowę zgodziła się rada dzielnicy. Zdaniem protestującego Grzegorza Zwolaka to efekt startowania części jej członków w nadchodzących wyborach samorządowych z list koalicji rządzącej obecnie miastem.