
To dobra wiadomość dla mieszkańców Niezdrowic. Już wkrótce mieszkańcy ulic Szczęśliwej oraz Gliwickiej doczekają się długo wyczekiwanego wodociągu. Inwestycja poprawi nie tylko komfort życia w tej części miejscowości, ale także wpłynie na jakość i dostępność wody u mieszkańców ulic Gliwickiej, Nowej i Wiejskiej – wszystko dzięki zapętleniu sieci.
– To kolejna inwestycja w sieć wodną na terenie gminy Ujazd. W tamtym roku wykonaliśmy taki brakujący element wodociągu w Ujeździe, który połączył osiedle na wzgórzu z ul. Staszica. Też uzbroiliśmy tereny, gdzie mam nadzieję niedługo rozpocznie się budowa przedszkola. W tym roku kolejny, już ostatni taki element, czyli zapętlenie wodociągu w Niezdrowicach. Tym razem na ul. Wiejskiej, Nowej i Gliwickiej oraz uzbrojenie ul. Szczęśliwej – mówi Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu.
Koszt realizacji zadania wyniesie około 200 tysięcy złotych. Umowa na realizację tego zadania jest już podpisane. Prace mają ruszyć w czerwcu i mieć swój finał jeszcze przed końcem lata.
Hubert Ibrom:
Autor: Magda Giczewska