
Synoptycy ostrzegają przed przymrozkami. W województwie opolskim obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed tym zjawiskiem. Alert obejmuje wszystkie powiaty regionu i będzie obowiązywał od godziny 22:00 dziś (19.03) do 8:00 rano w piątek (20.03).
Synoptycy prognozują spadek temperatury do około minus 2 stopni Celsjusza, a przy gruncie nawet do minus 4.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80 procent. Mieszkańcy powinni uważać szczególnie na rośliny oraz śliskie nawierzchnie w godzinach porannych.
info: WCZK