
Wielkanoc z nutą kreatywności. Powiat strzelecki zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie plastycznym „Moja Kartka Wielkanocna”. To propozycja dla dzieci,
młodzieży i dorosłych, którzy chcą pokazać swój talent i świąteczną wyobraźnię. – Prace można wysłać w technice dowolnej, format minimum A5, maksimum A4. Prace muszą być
indywidualne, a każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę.
– Ważne jest, żeby kartki przede wszystkim pokazywały tradycje lokalne, zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi, bo bardzo chcemy promować, pokazywać to, co mamy
najpiękniejsze związane właśnie z Wielkanocą. Ponadto warto zaznaczyć, że sam konkurs jest organizowany właśnie w ramach, można powiedzieć, pierwszej w naszym powiecie
wystawy i degustacji świątecznych rarytasów „Opowieści wielkanocnych stołów” – mówi Joanna Koszela, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu Strzeleckiego.
Prace konkursowe można składać do 6 marca. Najlepsze kartki zostaną nagrodzone i zaprezentowane podczas wydarzenia „Opowieści Wielkanocnych Stołów”, które odbędzie się
15 marca w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich miłośników świątecznych tradycji i plastycznych wyzwań.
Joanna Koszela:
Autor: Maria Honka