
Chodzi o Pomnik Czynu Powstańczego ale i osuwające się wzgórze, na którym on się znajduje. Tym bardziej, że jest ono elementem leżącego nieco niżej amfiteatru i prowadzących do niego schodów. Te obiekty także wymagają pilnych prac.
– Myślę że wydanie zgody jest już bardzo bliskie. Jest szansa na dofinansowanie zadania odnowienia pomnika oraz zabezpieczenia osuwiska. Dokumentacja została bardzo dobrze wykonana, mieliśmy stosunkowo niewiele uwag. Dlatego pozwolenie z naszej strony to najpóźniej kwestia przyszłego tygodnia – zapewnia Zbigniew Bommersbach, Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Góra Świętej Anny to miejsce kultu ale także atrakcja turystyczna i obie te funkcje trzeba pogodzić – podsumowuje Zbigniew Bommersbach. Przypomnijmy nadzór nad pomnikiem sprawuje wojsko.
Autor: AnK/SP