
Zostały ostatnie miejsca na bezpłatne badania słuchu. „Na fali dźwięku” – to hasło jutrzejszej (03.03) akcji profilaktycznej Opolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto poświęcić 10 minut, aby mieć pewność, że z naszym słuchem wszystko jest w porządku. Problemy w tej kwestii dotykają coraz młodszych osób.
– Dlatego będziemy badać pacjentów badania w wieku od sześciu lat wzwyż. Bo wady słuchy ale także niedosłuch to coraz częściej problem już nie tylko seniorów, ale zdecydowanie młodszych osób. Głośno słuchamy muzyki, radia telewizji, używamy słuchawek, często głośno jest też w naszym otoczeniu – podkreśla rzecznik Barbara Pawlos.
Aby wziąć udział w akcji trzeba się telefonicznie zarejestrować. Wszelkie niezbędne informacje kontaktowe można znaleźć na stronie opolskiego NFZ-u. Okazją do zorganizowania wydarzenia jest przypadający jutro (0303) Światowego Dnia Słuchu.
Barbara Pawlos:
Autor: Sebastian Pec