
Policjanci z Ozimka zatrzymali 18-latka podejrzanego o kradzież torby konduktorskiej w pociągu relacji Opole Główne – Bierdzany. Do zdarzenia doszło 22 grudnia, gdy młody mężczyzna podróżował będąc nietrzeźwy i agresywny wobec obsługi składu. Po wyproszeniu z pociągu na stacji w Kotorzu Małym wykorzystał chwilę nieuwagi konduktora i zabrał torbę z dokumentami kierownika pociągu, terminalem płatniczym, tabletem oraz gotówką z biletów.
Kilka chwil po zgłoszeniu policjanci ustalili rysopis sprawcy i zatrzymali go w jednej z pobliskich miejscowości. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie i przekazali je prawowitemu właścicielowi. Po wytrzeźwieniu 18-latek usłyszał zarzut kradzieży – za co grozi mu do 5 lat więzienia.
autor: MH
