czwartek 11 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Barnaba, Radomił

Odbudują remizę po powodzi. Inwestycja w Dziewiętlicach

Fot. Gmina Paczków

Gmina Paczków podpisała umowę na odbudowę remizy strażackiej w Dziewiętlicach. Nowy obiekt powstanie w miejscu budynku zniszczonego podczas powodzi.

Jak podkreśla burmistrz Artur Rolka, inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wykonawca odpowiada zarówno za przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych.

– Otrzymaliśmy 5,5 miliona złotych na odbudowę remizy zniszczonej podczas powodzi w miejscowości Dziewiętlice. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą w formule „zaprojektuj i wybuduj”, dlatego prace już ruszyły. Inwestycja będzie realizowana w oparciu o przygotowany program funkcjonalno-użytkowy. Termin zakończenia prac przewidziano na październik 2027 roku – mówi burmistrz.

Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego na lata 2021–2027.

Artur Rolka:

autor: Anna Kurc/MG

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content