poniedziałek 8 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Maksym, Medard

Oddawali krew, by zasadzić drzewka

fot. Radio Doxa

 

Dobre uczynki połączone z troską o środowisko. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu wraz z Nadleśnictwem Opole wyszło z inicjatywą „Drzewko za krew – Razem sadzimy dobro”. Osoby, które zdecydowały się wspomóc potrzebujących otrzymały sadzonkę drzewa. Celem akcji była promocja czynienia dobra na rzecz ludzkiego życia i natury.

– Dużo jest osób, które się zgłaszają. Współpracujemy z nadleśnictwem. Bardzo chętnie ludzie przychodzą i oddają krew, a my zachęcamy, ponieważ to nie boli i nic strasznego się nie dzieje – wyjaśnia Edyta Rodek, kierownik Działu Dawców i Pobierania w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

– Na wiosnę możemy rozdawać sadzonki drzew jako prezent. Można w ten sposób promować oddawanie krwi. Krwiodawcy sami uczynili dobro, pomagając potrzebującym i do tego później te nasze sadzonki trafiają do ogródków miejskich lub w okolicy Opola – tłumaczy Jacek Boczar, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Opole.

– Myślę, że jest to dobra inicjatywa. Można pomóc innym ludziom. Też nie jesteśmy w stanie niczym innym zastąpić krwi, tylko jest ona potrzebna od innego dawcy – dodaje Gosia, uczestniczka wydarzenia.

Przypominamy, że każdy po zabiegu może dostać najbliższe dwa dni wolnego w pracy, ze względu na regenerację organizmu. Najbardziej pożądaną grupą krwi jest 0 Rh-, która jest uniwersalna i może uratować życie w nagłych sytuacjach.

Edyta Rodek, Jacek Boczar, Gosia:

Szersza relacja:

Autor: Jerzy Dorosz

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content