
Gmina Leśnica zapowiada formalne przekształcenie oddziałów przedszkolnych w Dolnej, Górze Świętej Anny i Kadłubcu.
Od września 2026 roku oddziały staną się samodzielnymi przedszkolami i zostaną połączone w Zespół Przedszkoli. W najbliższych dniach odbędą się spotkania informacyjne dla rodziców w tej kwestii.
– To nie likwidacja tych placówek, tylko zmiany formalne. Z poziomu dziecka, rodzica dziecka, pracownika przedszkola nic się nie zmienia. My musimy pewnego rodzaju reorganizację przeprowadzić, ale dla dzieci nic w tym zakresie się nie zmienia. Dzieci mogą i będą uczęszczać do tych samych przedszkoli – uspokaja burmistrz Leśnicy, Łukasz Jastrzembski.
Celem przekształcenia jest uporządkowanie struktury organizacyjnej tak, by była ona zgodna z obowiązującymi przepisami.
Łukasz Jastrzembski:
Autor: AnK/MGP