
Pożar mieszkania w samym centrum Opola. Ogień pojawił się wczoraj (03.06) w okolicach godziny 17:20 w budynku przy Rynku, a na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.
– W momencie naszego przybycia w mieszkaniu przebywała jedna osoba, która została chwilę przed naszym przybyciem ewakuowana przez osoby postronne. Myśmy tę osobę przejęli w okolicach tego mieszkania. Osoba została ewakuowana w miejsce bezpieczne, położone na niższym poziomie tego budynku. Wypaliło się doszczętnie jedno z pomieszczeń, wypaliło się całe pomieszczenie – informuje st. asp. Tomasz Weber z JRG nr 2 w Opolu.
W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał. Strażacy szybko opanowali pożar i nie dopuścili do jego rozprzestrzenienia się. Teraz trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.
Tomasz Weber:
autor: Maria Honka/Wojciech Niewiadomski




