
Opolska KAS zlikwidowała dwa nielegalne salony gier. Pierwszy działał na terenie jednego z barów w miejscowości w powiecie brzeskim. Wyglądał jak jedna z – znanych z minionych lat – kafejek internetowych.
W pomieszczeniu znajdowało się 5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu – informuje Agnieszka Jóźwin-Dalecka rzeczniczka Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu.
– Po przekazaniu zapłaty osobie urządzającej gry, następowało zdalne doładowanie konta gracza. Podczas przeszukania, w lokalu znaleziono 1 640 zł oraz 140 euro. Na terenie powiatu kluczborskiego w lokalu przebywała osoba grająca na automatach oraz obsługa lokalu. W pomieszczeniu znajdowało się pięć automatów do gier. Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze znaleźli w urządzeniach 8 780 zł oraz 920 złotych – wylicza rzecznik opolskiej KAS.
Graczowi oraz osobie obsługującej lokal przedstawiono zarzuty uczestnictwa i urządzania nielegalnej gry hazardowej. Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia.
Agnieszka Jóźwin-Dalecka:
Oprac. SP
GALERIA:



