sobota 13 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Lucjan, Antoni

Opolski Ekspres Dęty ponownie na torach

Foto: Opolski Ekspres Dęty

Podróż koleją połączona z muzyką na żywo: to wszystko czeka na pasażerów Opolskiego Ekspresu Dętego, czyli mobilnej sceny koncertowej w drodze do Raciborza. To XIV edycja imprezy, która od lat przyciąga miłośników muzyki, kolei i niecodziennych wydarzeń kulturalnych – mówi Przemysław Ślusarczyk, dyrygent Orkiestry Politechniki Opolskiej, pomysłodawca wydarzenia.

– Zapraszamy 9 maja. O godzinie 9:30 wyruszamy z dworca Opole Główne. To już XIV edycja wydarzenia. W tym roku kierujemy się do Raciborza. Pierwszy postój zaplanowany jest w Kędzierzynie-Koźlu i potrwa około 20 minut. Naszą stacją docelową jest Racibórz. Gramy dla pasażerów ekspresu, naszych gości, a także wszystkich, którzy pojawią się na miejscu i chcą wziąć udział w wydarzeniu – mówi Przemysław Ślusarczyk, dyrygent Orkiestry Politechniki Opolskiej, pomysłodawca wydarzenia.

W tegorocznej edycji w projekcie uczestniczy ekspresowa orkiestra złożona z muzyków Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu oraz Grudzickiej Orkiestry Dętej, działających wspólnie jako el12 Opole Politechnic Band. W programie przewidziano również występy Kapsel Band.

Koncerty odbędą się podczas postoju w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Raciborzu, gdzie zaplanowano koncert finałowy.

Przemysław Ślusarczyk:

Autor: Wojciech Niewiadomski

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content