sobota 13 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Lucjan, Antoni

Opolskie NGO integrują siły. Ruszyło coroczne forum w regionie

fot. Radio Doxa

Organizacje pozarządowe w regionie mają się dobrze. Potwierdzają to zarządzający NGO-sami w naszym województwie. Dziś w Opolu zainaugurowano kolejną edycję Opolskiego Forum NGO. To czas warsztatów, konsultacji z ekspertami i debaty dotyczącej radzenia sobie z kryzysami i budowaniem wspólnoty społecznej.

– Takie spotkania służą temu, abyśmy się sieciowali i wymieniali doświadczeniami, żeby sobie radzić i działać jak najlepiej potrafimy – mówi Paweł Buczek ze Stowarzyszenia Dom Maltański.

– Takie forum jest dobrą okazją do tego, żeby integrować stronę NGO z samorządami i biznesami. Czujemy na każdym kroku duże wsparcie ze strony samorządu i żywe zainteresowanie tym, czym się zajmujemy – tłumaczy Adam Ponczocha, zastępca komendanta Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

– Stwarzamy możliwości na platformę porozumienia, aby raz do roku się spotkać. Chcemy porozmawiać o wspólnych problemach i podzielić się inicjatywami. Mam nadzieję, że jak do tej pory nasz samorząd będzie rok do roku coraz mocniej wspierać organizacje pozarządowe – dodaje marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza.

Organizatorami forum są Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Stowarzyszenie Europa Iuvenis, a inicjatywa jest dofinansowana z budżetu województwa.

Paweł Buczek, Adam Ponczocha, Szymon Ogłaza:

Dłuższa relacja:

autor: JD

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content