
Blisko 70 zgłoszeń wpłynęło do kapituły „Opolskiej Niezapominajki” za 2023 rok. Wyróżniono organizacje pozarządowe instytucje i społeczników w kilku kategoriach. Doceniono także ponad 30 organizacji, które wspierały walkę z powodzią i jej skutkami w naszym regionie.
– Opolska Niezapominajka to jest najważniejsza nagroda dla organizacji pozarządowych za ich aktywność w danym roku. Ta nagroda stanowi już markę – podkreśla Barbara Kamińska, dyrektor Departamentu Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.
Jedno z wyróżnień w kategorii „Społecznik Roku” na scenie odbierała Marzena Sedlaczek:
– Społecznikiem jestem już od ponad 30 lat, tak mnie wychowali rodzice, za co im bardzo dziękuję. Uważam, że bycie społecznikiem powinno być doświadczeniem każdego z nas.
Organizacje trzeciego sektora i samorząd tworzą synergię podkreślił Szymon Ogłaza, Marszałek Województwa Opolskiego:
– Doceniamy naszych wybitnych mieszkańców. Mówię to nie bez powodu, bo to są ci którzy poświęcają swój czas i energię na to, by pomagać innym.
Marszałek przyznał również Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Opolskiego, tak zwaną „Super Niezapominajkę dla Społecznika Roku”, którą otrzymał Lucjusz Bilik.
Barbara Kamińska, Marzena Sedlaczek, Szymon Ogłaza:
Autor: Maria Honka












