czwartek 11 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Barnaba, Radomił

Opolskie stawia na ryby. Są środki na ochronę wód i rozwój wędkarstwa

Fot. Radio Doxa

Ochrona wód, dbałość o populację ryb, a także rozwój turystyki wędkarskiej. To założenia konkursu „Opolskie stawia na Ryby”,
który od lat wspiera ochronę ichtiofauny. Wsparcie otrzymały trzy organizacje pozarządowe, które łącznie zrealizują zadania o wartości 150 000 zł.

– Kontynuujemy program „Opolskie stawia na Ryby” od wielu lat. Tym razem na podtrzymywanie czy też wzmacnianie ichtiofauny dorzecza Odry szczególnie, czyli tych mniejszych rzek, które mogą być miejscami, gdzie ten narybek naturalny będzie się powiększał – informuje Robert Węgrzyn, członek Zarządu Województwa Polskiego.

– Będziemy realizować wniosek, który będzie polegał na wyjeździe studyjnym do Doliny Baryczy. Tam chcemy pokazać naszym hodowcom i nie tylko jak można dywersyfikować i bardziej promować stawy hodowlane karpia, który tu u nas też bardzo mocno wbił się już w tę kulturę i ten karp też wyjeżdża poza granice naszego województwa. Karp niemodliński, karp opolski. I chcemy przez działania edukacyjne pokazać nasze doświadczenia – mówi Jakub Roszuk, prezes Grupy Rybackiej Opolszczyzna.

Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie m.in. wzmocnienie ochrony ichtiofauny oraz rozwój nowoczesnych praktyk w rybactwie na terenie województwa opolskiego.

Robert Węgrzyn, Jakub Roszuk:

autor: Maria Honka

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content