
Fotograficzna opowieść o przemijaniu i zerwanych relacjach – już dziś (7.04) w opolskiej bibliotece. Cykl fotografii Artura Szyndlera zostanie pokazany na wystawie w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Jak wyjaśnia autor, wystawa „Opuszczone. Zerwana nić” ma być zaproszeniem do refleksji o zmieniających się relacjach rodzinnych oraz pozostawionych, opuszczonych i niszczejących domach, dawniej tak gwarnych i pełnych życia
– To opowieść o emocjach i drobnych impulsach, które każdemu mogą przywołać inne wspomnienia. Mówi o zerwaniu więzi z rodziną i bliskimi. Pokazuje w pewnym uproszczeniu historię rozpadu relacji – zarówno rodzinnych, jak i społecznych – w której zapomniani i opuszczeni starsi ludzie odchodzą, a młodsi znikają gdzieś w świecie – mówi Artur Szyndler.
Wernisaż wystawy Artura Szyndlera „Opuszczone. Zerwana nić” odbędzie się 7 kwietnia, we wtorek, o godz. 18 w Fotogalerii MBP przy ul. Minorytów 4 w Opolu. Kuratorem wystawy jest Romuald Jeziorowski.
Artur Szyndler:
Cała rozmowa:


