
NGO-sy najszybciej dostrzegają problemy społeczne. Zwykle mają też pomysł na ich rozwiązanie.
– Dlatego współpraca z nimi np. poprzez konkursy na wykonanie określonych zadań jest dla nas kluczowa i bardzo dobrze się rozwija – podkreśla wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. – Kiedy wszedłem w skład zarządu regionu w moim pionie znalazł się departament najmocniej współpracujący z organizacjami pozarządowymi. Wtedy było ogłaszanych 16 konkursów dziś jest ich 70. Co nie mniej ważne, to nie my wymyślamy sobie tematy, one przychodzą oddolnie – dodaje w audycji „Poranny Gość Radia Doxa” wicemarszałek.
Dowodem na to jest także organizowane już po raz trzeci Opolskie Forum NGO. Tematem będzie między innymi odporność społeczna, bo i w tym przypadku organizacje pozarządowe mogą zdziałać wiele dobrego.
Spotkanie zaplanowano w dniach 19-20 marca w Opolu.
Link do zapisu na forum: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe6HAaccjIao5cBoJwMNHoXIp6t-T3-4R-08LjA9QtHKSU6UQ/viewform
Zbigniew Kubalańca:
Autor: AnK/SP