poniedziałek 8 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Maksym, Medard

Orkiestry dęte z gminy Reńska Wieś zagrały noworoczny koncert

fot. Radio Doxa

Gmina Reńska Wieś muzycznie rozpoczęła nowy rok. W Dworku Komorno odbyła się Gala Noworoczna Orkiestr Dętych Gminy Reńska Wieś. Na scenie wystąpiły Orkiestra Dęta Mechnica-Kamionka wraz z Orkiestra Dęta Pokrzywnica – Blasorchester DFK Nesselwitz. Publiczność wypełniła salę po brzegi, a wejściówki na wydarzenie rozeszły się w błyskawicznym tempie.

– Jest to druga gala noworoczna w Dworku w Komornie, którą organizuje orkiestra DFK Pokrzywnica i nasz zespół. W obu składach dominują z pewnością flety. U nas jest około 35 osób grających – mówi Manfred Kudla, dyrygent Orkiestry Dętej Mechnica-Kamionka.

– Mamy około 40 członków orkiestry. Wiadomo, że nie zawsze jest nas tyle, ponieważ ludzie studiują, uczą się w takich miejscach jak Trossingen w Niemczech i inne zagraniczne miejsca. Najważniejsze jest to, że jest dużo młodych osób, bo jesteśmy młodzieżową orkiestrą – wyjaśnia Marcel Bich, trębacz w Orkiestrze Dętej Pokrzywnica – Blasorchester DFK Nesselwitz.

– Mamy te szczęście jako gmina, że są na naszym terenie dwie wspaniałe orkiestry dęte, które na wysokim poziomie artystycznym występują. Mają one swoją renomę i to, że wejściówki się tak szybko rozeszły, to w ogóle mnie nie dziwi – mówi Tomasz Kandziora, wójt Gminy Reńska Wieś.

Orkiestry zaprezentowały repertuar znany z różnych popularnych produkcji filmowych, a całe wydarzenie moderowała Dominika Bassek.

Manfred Kudla, Marcel Bich, Tomasz Kandziora:

autor: JD

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content