środa 17 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Albert, Ignacy

Otwarty basen letni w Brzegu już działa

fot. Radio Doxa

Otwarty basen letni w Brzegu już działa. Inwestycja została oddana do użytku po 2 latach budowy. Miejskie kąpielisko dzisiaj zainaugurowało swoją działalność. I już pierwszego dnia cieszyło się dużą popularnością, bo choć ruszyło w środku tygodnia, to odwiedziło je ponad pół tysiąca osób.

– Mamy trzy niecki o łącznej powierzchni niemal 1300 metrów kwadratowych. Jest basen rekreacyjny z różnymi fonfannami i wodotryskami. Do tego basen pływacki, gdzie można popływać oraz tereny do plażowania i opalania się. Mamy do dyspozycji 50 leżaków, do tego zaplecze sanitarne. W ostatnią sobotę lipca planujemy zrobić dodatkowo rodzinny piknik – mówi Jarosław Staśkiewicz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu.

– Długo czekaliśmy na ten basen. Wcześniej musieliśmy jeździć do Oławy, a teraz mamy swój. Nic tylko relaksować się i odpoczywać – mówi jedna z mieszkanek Brzegu.

– Fajny basen, dzieci są bardzo zadowolone. Jesteśmy zadowoleni i na pewno wrócimy. Są atrakcje dla dzieci – dodaje inny z odwiedzających brzeski basen.

Basen letni w Brzegu będzie czynny codziennie do końca wakacji w godz. od 10 do 19.

autor: Fabian Miszkiel

Jarosław Staśkiewicz, odwiedzający basen:

GALERIA:

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content