
Do konkursu na nowego dyrektora Filharmonii Opolskiej zgłosiło się 15 osób z całej Polski. Obecnie trwają uzupełnienia formalne złożonej przez kandydatów dokumentacji. Już wiemy, że jedna osoba nie spełniała warunków obligatoryjnych zapisanych w konkursie, zatem ona nie ma możliwości na uzupełnienie dokumentacji.
– Jeśli braki zostaną uzupełnione, to w dniach od 19 do 25 sierpnia, komisja będzie prowadzić rozmowy merytoryczne z kandydatami – informuje Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.
– Są nazwiska, które w poprzednim konkursie brały udział, ale są też nowe osoby z bardzo ciekawym doświadczeniem zarządzania dużymi zespołami ludzkimi, ale także w prowadzeniu orkiestr. Jest kilka osób z doświadczeniem międzynarodowym. Dzięki takim doświadczeniom dyrektor będzie miał nowe spojrzenie na filharmonię. Dla nas jako zarządu województwa ważny jest ten mix osoby wywodzącej się ze świata muzyki z nutą bycia managerem – tłumaczy.
Pod koniec września odbywa się w Filharmonii Opolskiej koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny, za który odpowiedzialny jest nadal obecny dyrektor filharmonii Przemysław Neumann wraz z zespołem – dodaje Kubalańca. – Pod koniec sierpnia, gdy poznamy już nazwisko nowego dyrektora, będzie czas na przekazanie obowiązków oraz najważniejszych kwestii w tym zarządzania Filharmonia Opolską.
Zbigniew Kubalańca:
Posłuchaj więcej:
autor: DGZ/KZL