
Policyjny pościg ulicami Strzelec Opolskich. Uwagę funkcjonariuszy wzbudziło zdezelowane Audi przemierzające strzeleckie ulice w niedzielne (19.04) popołudnie. Kierujący autem 33-latek nie zamierzał zatrzymać się do kontroli i rozpoczął ucieczkę, podczas której zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym Oplem.
– Po wypadku zaczął uciekać pieszo, szybko jednak został zatrzymany przez policjantów. Jak ustalili mundurowi, pojazdem kierował 33-letni mieszkaniec gminy Strzelce Opolskie. W trakcie ucieczki mężczyzna wyrzucił zawiniątko z folii aluminiowej oraz worek z zieloną substancją. Jak później przyznał, były to należące do niego narkotyki. W wyniku zderzenia ogólnych obrażeń ciała doznał kierowca Opla, został on przewieziony do szpitala w Strzelcach Opolskich, gdzie pozostał na obserwacji. Pozostałym uczestnikom tego zdarzenia pomocy na miejscu udzielili mundurowi – mówi młodszy aspirant Dorota Janać z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.
Po zatrzymaniu okazało się, że uciekinier posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, tablice rejestracyjne zamontowane w samochodzie były kradzione, a sam pojazd nie był dopuszczony do ruchu od 2023 roku, nie miał również obowiązkowego ubezpieczenia OC.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Dorota Janać:
Autor: Tomasz Cichoń




