niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

 Ponad 10 mln zł więcej na transport autobusowy w regionie

fot. Starostwo powiatowe w Nysie

Ponad 10 milionów złotych więcej na autobusy w województwie opolskim. Minister Infrastruktury zwiększył budżet Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2026 rok.

Dzięki temu region otrzyma łącznie ponad 47 milionów złotych na utrzymanie i rozwój lokalnych połączeń. Dodatkowe pieniądze trafią między innymi do kilku opolskich powiatów.

– Pozwoli to nam zawrzeć umowy ze wszystkimi organizatorami publicznego transportu zbiorowego, których wnioski zostały ocenione pozytywnie w naborze w grudniu ubiegłego roku. To jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszego regionu, bo oznacza to stabilne funkcjonowanie połączeń lokalnych, połączeń autobusowych, szczególnie tam, gdzie są one niezbędne do codziennego życia, do dojazdu do pracy, do szkoły czy do lekarza – Monika Jurek, wojewoda opolska.

Te pieniądze trafią do powiatów: kędzierzyńsko-kozielskiego, nyskiego, oleskiego i kluczborskiego. Wojewoda opolska podpisze dodatkowe umowy z organizatorami transportu zbiorowego w tych powiatach.

Monika Jurek:

Autor: Maria Honka

 

 

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content