
Samorząd podpisał umowy na zimowe utrzymanie dróg powiatowych. Zostały one podzielone na trzy rejony, a za ich odśnieżanie i posypywanie odpowiadać będą dwie wyłonione w przetargu firmy.
– Będą one pełniły dyżury przez cały okres zimowy aby drogi w powiecie były przejezdne. Wszystko oczywiście będzie zależało od aury, na którą nie mamy wpływu. Zdajemy też sobie sprawę, że są takie gminy jak Leśnica czy Ujazd, które są bardzo trudne w utrzymaniu zimowy przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Myślę jednak, że będziemy zadowoleni z usług, które te firmy wykonają i wszystkie te miejsca będą bardzo bezpieczne dla podróżujących i użytkowników dróg – mówi Waldemar Bednarek, wicestarosta strzelecki.
– Jesteśmy odpowiedzialni za drogi powiatowe na terenie miasta. Kluczem jest dobór odpowiednich materiałów i odpowiedni czas reakcji – mówi Dawid Deja z firmy DaVid.
– Myślę, że najważniejsza jest wyrozumiałość. Nie da się jednocześnie odśnieżyć takiej ilości dróg. Mamy mieć w dyspozycji 5 samochodów – pługopiaskarek. A mamy do obsługi prawie 300 km dróg. Trzeba mieć świadomość, że jednocześnie we wszystkich miejscach nie możemy być – mówi Artur Hurek z firmy Gabart.
Podpisane umowy obejmują łącznie 280 km dróg.
Waldemar Bednarek, Dawid Deja, Artur Hurek:
Autor: MGP