poniedziałek 15 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Wit, Jolanta

Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa Antoniów – Jedlice – Szczedrzyk

Fot. Gmina Ozimek

Nowa inwestycja w gminie Ozimek. Samorząd podpisał umowę na budowę ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy trzy miejscowości: Antoniów, Jedlice i Szczedrzyk. Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”, a jej realizacja ma potrwać 2,5 roku.

– Wchodzimy w etap projektowania. Ścieżka będzie przebiegała także kładką nad rzeką Małą Panew, więc będziemy musieli dokonać wszelkiego rodzaju uzgodnień z Wodami Polskimi. Liczymy, że po wakacjach 2026 r. będziemy mieli już pozwolenie na budowę. Wtedy nastąpi pierwszy etap realizacji inwestycji. Zostanie przebudowane skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 463 na odcinku na wysokości baru. Następnie zostaną też wykonywane prace na rzece, podpory pod kładkę. Liczymy, że z początkiem wakacji do końca czerwca 2027 roku odcinek ścieżki rowerowej w Antoniowie zostanie wydłużony przez Jedlice aż do Szczedrzyka na ulicy Powstańców Śląskich – informuje Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka.

Ścieżka ma być gotowa do marca 2027 roku.

Autor: MGP/Anna Kurc

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content