Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisał list do przewodniczącej Komisji Europejskiej – Ursuli von der Leyen. Przedstawiciele samorządów z Polski i Węgier wyrazili tą drogą wspólne stanowisko, potępiające weto budżetu unijnego.
– Wnosimy o przyznanie nam środków z odbudowy po pandemii na realizację projektów i inwestycji lokalnych – tłumaczy Arkadiusz Wiśniewski. – W przypadku Opola jesteśmy jednymi z ponad 250 samorządowców, którzy ten list podpisali. Od czasu kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej, czyli od 2004 roku, do samego budżetu miasta trafiło ponad miliard złotych ze środków pomocowych. To są pieniądze, za które udało nam się pozytywnie zmienić Opole.
– Zachęcamy wszystkich opolan do pokazania, że zależy nam na obecności w Unii Europejskiej – dodaje prezydent. – Z naszej strony we wszystkich miejskich instytucjach pojawią się flagi unijne. Po tradycyjnym odegraniu hejnału miasta z wieży ratuszowej usłyszymy hymn UE. Pojawią się też stosowne plakaty w miejskich autobusach, które będą podkreślać zalety obecności Polski w Unii Europejskiej.
List podpisany przez prezydenta Wiśniewskiego został już przekazany Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej. Z jego treścią można zapoznać się na facebookowym profilu Arkadiusza Wiśniewskiego.
Arkadiusz Wiśniewski:
