Gmina pozyskała pieniądze na realizację tego zadania i jest na etapie poszukiwania wykonawcy. Chodzi o zwiększenie efektywności energetycznej budynku poprzez przeprowadzenie termomodernizacji. Zakres prac jest bardzo szeroki.
– Na czas prac budynek będzie wyłączony z użytkowania. Już teraz dzieci nie uczęszczają do tej placówki, bo odpowiednio wcześnie zostały przeniesione do innej lokalizacji. Bardzo się cieszę, że to zostało tak sprawnie przeprowadzone oraz, że dyrekcja przedszkola dogadała się z dyrekcją szkoły numer 2. Dzieci zostały przeniesione do szkoły numer 2 i czują się tam dobrze. Współpraca się układa i za to też trzeba podziękować. To przebiegło bardzo dobrze, bo obawialiśmy się tego. Natomiast mamy problemy z wyłonieniem tam wykonawcy, przetargi są organizowane – mówi Adam Krupa, burmistrz Głubczyc.
Koszt inwestycji to około 5 mln złotych. Gmina pozyskała na ten cel środki unijne w ramach Subregionu Południowego.
Adam Krupa:
autor: Tomasz Cichoń