
W Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Olszance odbył się finał wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. „Bezpieczny Przedszkolak”, którego organizatorami byli Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz partnerzy przedsięwzięcia.
Tegorocznym zwycięzcą konkursu zostało Przedszkole Publiczne w Krzyżowicach, które obecnie funkcjonuje z siedzibą w Olszance. Spośród 231 nadesłanych prac to właśnie praca przedszkolaków z Krzyżowic okazała się najlepsza i trafiła na okładkę edukacyjnej książeczki o zasadach bezpieczeństwa, która już wkrótce trafi do najmłodszych w całym województwie opolskim.
Po oficjalnej części przedszkolaki uczestniczyły w licznych atrakcjach przygotowanych przez policjantów z Brzegu i Lewina Brzeskiego. Dzieci mogły obejrzeć radiowozy, spotkać maskotkę policji – Policusia, a także wziąć udział w zabawach edukacyjnych, takich jak „koło fortuny” czy miasteczko ruchu drogowego, ucząc się poprzez zabawę zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego.
oprac: AK





