
Uchwalony przez radych dokument generalnie zakłada działania na rzecz zwiększania liczby mieszkańców. Temu podporządkowana ma być większość inwestycji.
– A potrzeb nie brakuje – mówi wójt Tomasz Kandziora. Po pierwsze kanalizacja, którą staramy się objąć zwłaszcza nowopowstające tereny mieszkalne. Obecnie brakuje jej w jednej całej miejscowości i w połowie drugiej. Chcemy, aby wizytówką gminy były nie tylko obiekty sportowe, ale także nowoczesne, poddane termomodernizacji szkoły i przedszkola. Chodzi o to, aby przyciągać nowych mieszkańców i zatrzymać jak najwięcej obecnych – dodaje dzisiejszy Poranny Gość Radia Doxa.
Nowa strategia rozwoju gminy obejmuje lata 2026 – 2035.
Tomasz Kandziora:
Autor: Sebastian Pec