
Wnioski od 15 października można składać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotyczą one między innymi upraw buraka, kukurydzy czy ziemniaka.
– Dlatego podczas spotkań takich jak to w Opolu staramy się objaśniać wszelkie niejasności dotyczące tej formy pomocy, bo to wciąż nowa propozycja po tym, jak większość rolników w regionie otrzymała zaliczki na dopłaty bezpośrednie – podkreśla minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski.
– Rzeczywiście, w regionie na razie nie wygląda to najlepiej, bo do tej pory nie złożono żadnego wniosku. Wiemy, że rolnicy mają co robić, ale apelujemy, by nikt się z tym nie spóźnił – zachęca wicewojewoda opolski Piotr Pośpiech.
Wszystkie niezbędne informacje można też znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Czesław Siekierski:
Autor: Sebastian Pec