niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

Ścieżka pieszo-rowerowa połączy Ujazd z Kędzierzynem-Koźle

Fot. Gmina Ujazd

Gmina Ujazd wybuduje nową ścieżkę pieszo-rowerową. Połączy ona Ujazd i osiedle Sławięcice w Kędzierzynie-Koźlu.

– Wykonawca został wyłoniony w przetargu i zrealizuje zadanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszym roku wykonawca będzie pozyskiwać pozwolenie budowlane, w drugim roku będzie budować. Można powiedzieć, że bezpiecznie na rowerze z Ujazdu do Kędzierzyna Koźla, do Sławięcic, dojedziemy najprawdopodobniej w 2027 roku. Jest to projekt partnerski, czyli mamy też podpisaną umowę z gminą Kędzierzyn Koźle o kontynuacji tej ścieżki pierwszo-rowerowej, która kończy się na granicy gmin, przy tych pierwszych domach w Sławięcicach, od strony oczyszczalni ścieków. Będzie kontynuacja budowy tej ścieżki po stronie Kędzierzyna Koźla – informuje Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu.

Inwestycja kosztować ma niemal 2,6 mln zł. Na jej realizację gmina Ujazd otrzymała unijne dofinansowanie w ramach Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego, które stanowi 85% tej kwoty.

Hubert Ibrom:

Autor: Anna Kurc/MGP

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content