poniedziałek 8 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Maksym, Medard

Sejmik stawia na mobilne KTG z dojazdem

zdjęcie poglądowe

Sejmik województwa nie poparł petycji w sprawie udostępnienia kobietom w ciąży domowych badań KTG. Nie każda z pań ma dobry dostęp do szpitala. To inicjatywa oddolna, która przyszła do nas z innych regionów. Kobiety czułyby się bezpieczniej, przekazując na bieżąco odczytane parametry położnej.

– Przypomnijmy, miałoby to dotyczyć pań w trzecim trymestrze ciąży. Wprawdzie nie jesteśmy w Bieszczadach, ale i u nas zdarza się, że droga do szpitala w korkach zajmuje nawet godzinę, to dużo czasu, a w takich przypadkach decydują minuty. Dlatego lepiej wiedzieć wcześniej, że dzieje się coś niepokojącego – podkreśla Martyna Nakonieczny, szefowa klubu radnych PiS.

– Ostatecznie sejmik tego rozwiązania nie poparł, ale zaproponował inne. Gdybyśmy to przyjęli w takiej formule, doszłoby do niedopuszczalnego podwójnego finansowania tej samej procedury, czyli KTG przez NFZ. Dlatego uruchomimy własny program – tłumaczy radna Brygida Kolęda-Łabuś – przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

W ogłaszanych konkursach będzie wymóg tzw. mobilnego KTG, czyli dojazdu do pacjentki.

Martyna Nakonieczny, Brygida Kolęda-Łabuś:

Autor: Sebastian Pec

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content