„Już plebiscyt tu nadchodzi” – wystawa pod takim tytułem zostanie zaprezentowana w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Organizatorami są Instytut Śląski w Opolu we współpracy z Urzędem Wojewódzkim. Opole jest szczególnym miejscem dla wydarzenia, gdyż w latach dwudziestych ubiegłego stulecia było siedzibą Międzysojuszniczej Komisji Rządzącej i Plebiscytowej.
Wystawę można obejrzeć od 18 września, uroczyste otwarcie nastąpi o godzinie 12. Realizuje ją Program Wieloletni NIEPODLEGŁA ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.