Stowarzyszenie Opolskie Lamy zaprasza na cykl pokazów pierwszej części tryptyku śląskiego Kazimierza Kutza. Film opowiada o II Powstaniu Śląskim z 1920 r. poprzez pryzmat losów siedmiu braci Basistów walczących o wolność. Będzie można go zobaczyć w 6 miejscowościach.
– Jest to do tej pory chyba jedyny pełnometrażowy film w polskiej kinematografii poświęcony tej właśnie tematyce, stricte Powstaniom Śląskim – mówi Michał Jakubik ze stowarzyszenia Opolskie Lamy. – To jest pierwsza część tryptyku śląskiego Kazimierza Kutza, którzy przyjął sobie niejako za cel pokazanie reszcie Polski Śląska oczami Ślązaków.
Pierwszy pokaz dziś (21.05) o godz. 20:00 na rynku w Leśnicy. Kolejny pokaz w sobotę o godz. 21.00 przy kinie Bajka w Kluczborku.
Michał Jakubik:
Autor: Dominika Gorgosz