poniedziałek 8 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Maksym, Medard

“Sól ziemi czarnej” w kinie plenerowym

Stowarzyszenie Opolskie Lamy zaprasza na cykl pokazów pierwszej części tryptyku śląskiego Kazimierza Kutza. Film opowiada o II Powstaniu Śląskim z 1920 r. poprzez pryzmat losów siedmiu braci Basistów walczących o wolność. Będzie można go zobaczyć w 6 miejscowościach.

– Jest to do tej pory chyba jedyny pełnometrażowy film w polskiej kinematografii poświęcony tej właśnie tematyce, stricte Powstaniom Śląskim – mówi Michał Jakubik ze stowarzyszenia Opolskie Lamy. – To jest pierwsza część tryptyku śląskiego Kazimierza Kutza, którzy przyjął sobie niejako za cel pokazanie reszcie Polski Śląska oczami Ślązaków.

Pierwszy pokaz dziś (21.05) o godz. 20:00 na rynku w Leśnicy. Kolejny pokaz w sobotę o godz. 21.00 przy kinie Bajka w Kluczborku.

Michał Jakubik:

Autor: Dominika Gorgosz

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content