poniedziałek 15 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Wit, Jolanta

Stadion żużlowy im. Mariana Spychały wciąż czeka na modernizację

Stadion żużlowy w Opolu nadal czeka na remont. Główne przeszkody w realizacji inwestycji to sprawa gruntów oraz ich możliwe zanieczyszczenie poprzemysłowe. Do końca roku stosowną opinię w tej sprawie ma wydać Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu. Miasto szuka też pieniędzy na sfinansowanie inwestycji.

– Stadion jest na zapleczu zakładu Remtrak Opole, a z drugiej strony jest ulica Wschodnia. Nie bardzo jest tam miejsce, aby ten obiekt rozbudować, żeby rzeczywiście nadać mu wymiar takiego nowoczesnego stadionu. Poza tym, kibice protestowali, że nie chcą mieć stadionu w nowym miejscu. Skoro nie chcą mieć w nowym miejscu, to trzeba wcisnąć zadanie w tą ograniczoną przestrzeń, która tam jest, a brakuje nam na to gruntów. Musimy więc zamienić się z Remtrakiem gruntami. Te grunty są po wieloletniej działalności produkcyjnej, więc są nieco zanieczyszczone. Trzeba te kwestie powyjaśniać przed zamianą. Jak to wyjaśnimy, wówczas będziemy szukać pieniędzy na stadion. Zdaję sobie sprawę z potrzeby remontu tego stadionu. W międzyczasie przygotowaliśmy dokumentację remontu obiektu – Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Przypomnijmy, że w marcu zeszłego roku ratusz przedstawił koncepcję przebudowy stadionu przy ulicy Wschodniej. Zakładała ona budowę trybuny na 5,5 tys. widzów oraz przeniesienie wieży sędziowskiej na drugą stronę toru. Koszt inwestycji szacowano wówczas na ponad 20 milionów złotych.

Arkadiusz Wiśniewski:

autor: Anna Kurc

 

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content