wtorek 16 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Alina, Benon

Studenci będą tropić tzw. betonozę

Fot. Radio Doxa

Studenci będą tropić tzw. betonozę. W ramach zainaugurowanej dziś kampanii społecznej chcą wyszukiwać miejsca gdzie mogłoby być więcej zieleni i mniej betonu. Chodzi o tereny już zagospodarowane oraz te, które jeszcze na to czekają.

– Warto uświadomić autorom np. projektów rozwoju miasta, że powinni się tym kierować, bo przecież nie brakuje miejsc, gdzie chętnie schowalibyśmy się przed upałem ale nie ma takiej możliwości i musimy mierzyć się z np. 30-stopniowym upałem – podkreśla Kacper Marciniak z II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Opolskim.

– Głównym celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców i władz na znaczenie zieleni w przestrzeni miejskiej. Chcemy pokazać, że wpływa to nie tylko na estetykę miasta, ale także zdrowie, komfort życia i codzienne funkcjonowanie. Nie każda nowoczesna przestrzeń musi być oparta na betonie czy kostce brukowej. A rozwój miasta może iść w parze z naturą – dodaje Olga Weideman, starościna roku.

– Moje zajęcia ze zrównoważonego rozwoju są znane wśród studentów z tego, że na zaliczenie otrzymują zadania praktyczne. Tym razem jest nim stworzenie kampanii społecznej, którą właśnie zainaugurowali – podsumowuje dr Bartosz Maziarz.

W ubiegłym roku studenci mieli przygotować pokaz mody zrównoważonej. A efekty ich tegorocznych wysiłków można śledzić głównie w mediach społecznościowych na profilu – ZieloneOpole.

Kacper Marciniak, Olga Weideman, Bartosz Maziarz:

Autor: SP

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content