
W Nysie podpisano umowy partnerskie w ramach projektu „Subregion Południowy stawia na młodych zawodowców”. Jego celem jest wzmocnienie i rozwój kształcenia zawodowego w regionie, lepsze dopasowanie oferty szkół do potrzeb rynku pracy oraz wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu praktycznych umiejętności.
– Projekt ma przyczynić się do podniesienia jakości edukacji zawodowej i zwiększenia szans absolwentów na zatrudnienie. Dzięki temu projektowi będą realizowane staże zawodowe w firmach naszego regionu. W firmach właśnie z tego subregionu, z tych powiatów, aby uczniowie mogli w praktyce zobaczyć jak te firmy funkcjonują. Tam będą pracować, za tę pracę będą oczywiście otrzymywać, dzięki środkom unijnym, wynagrodzenie – podkreśla Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.
– My musimy przedstawić takie argumenty, które pozwolą lokalnym przedsiębiorcom rozwijać się. A do tego są potrzebni wykwalifikowani pracownicy. Ale również tą ofertą, dla podmiotów, które chciałby zainwestować w naszym regionie jest właśnie pokazanie, że to przygotowaniu pracowników na rynku pracy jest najlepsze, dlatego stawiamy na wykształcenie zawodowe – mówi Grzegorz Zawiślak, wiceprezes Subregionu Południowego.
– Nasze liceum już po raz kolejny bierze udział w tym projekcie, po to właśnie by te młodzież kształcić na jak najwyższym poziomie – dodaje Damian Nowakowski, burmistrz Otmuchowa.
Partnerami projektu są powiaty: nyski, głubczycki i prudnicki, gmina Otmuchów oraz Opolskie Centrum Edukacji. Skorzysta z niego 500 uczniów z terenu Subregionu Południowego.
Zuzanna Donath-Kasiura, Grzegorz Zawiślak, Damian Nowakowski:
Dłuższa relacja:
Autor: MGP



