
Sprzęt dla placówki zakupiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, po tym jak we wrześniu 2024 roku cały zakład diagnostyki obrazowej został zalany przez wody powodziowe, placówka straciła dwa tomografy stacjonarne. Już kilka tygodni po powodzi szpital otrzymał tomograf mobilny, za którego dzierżawę płaciła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Teraz zostanie on zastąpiony wysokiej klasy sprzętem stacjonarnym.
– Obecnie trwają ostatnie prace związane adaptacją pomieszczenia pod kalibrację i instalację nowego stacjonarnego tomografu komputerowego. Myślę, że do około 20 lutego te prace się zakończą. I na pewno do końca lutego zostanie uruchomiona nowa pracownia tomografii komputerowej. Tym samym aktualny tomograf mobilny – na kółkach, odjedzie w inny miejsce i będzie niósł pomoc być może innym podmiotom, innym szpitalom – mówi Artur Kamiński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nysie.
Dzięki tej zmianie placówka będzie mogła wykonywać znacznie więcej badań niż przy użyciu tomografu mobilnego. Nowy sprzęt jest szybszy, a co za tym idzie, skróci się czas badania i kolejki dla pacjentów.
To nie koniec inwestycji w diagnostykę obrazową. Jeszcze w tym roku w szpitalu uruchomiony zostanie też rezonans magnetyczny.
Artur Kamiński:
Autor: MGP