Instytut Śląski od lat 70. ubiegłego wieku organizuje spotkania naukowe z cyklu „Colloquium Opole”. Na przestrzeni ostatnich lat w Opolu gościło wiele znanych osobistości życia politycznego i naukowego z Polski, Czech i Niemiec. W tym roku po raz pierwszy, z oczywistych względów, konferencja zostanie zorganizowana online.
Tegoroczne „Colloquium Opole” odbędzie się jutro (24.11) a przebieg konferencji będzie transmitowany na żywo na profilu Instytutu Śląskiego na portalu Facebook a także w aplikacji Zoom pod adresem instytutslaski.pl/colloquium.
Tegoroczny temat konferencji to: „ Od konfrontacji przez normalizację do pojednania i dobrego sąsiedztwa. Polsko-czesko-niemiecki kompleks sąsiedztwa w rocznicę traktatów granicznych”. Rozpoczęcie konferencji o godzinie 10:00.