
Już po raz 60. w stolicy Niemiec odbywają się najważniejsze w branży turystycznej targi ITB. Jubileuszowe spotkanie odbywa się w cieniu sytuacji na Bliskim Wschodzie. Do tych miejsc jeździ spora grupa turystów. Targi ITB to również oferty poszczególnych krajów i regionów. Głównym partnerem tegorocznej imprezy jest Angola. W Berlinie swoje stanowisko ma także województwo opolskie.
– Nie mogło nas tu nie być. Musimy być, bo jesteśmy dla naszych zachodnich sąsiadów jednym z ważniejszych województw w Polsce, z łatwym dostępem, poprzez autostradę A4. Mamy bardzo szeroką ofertę turystyczną, szczególnie dla rodzin z dziećmi, dla miłośników historii Polski, dla miłośników polskiej kuchni. Nasza kuchnia regionalna jest jedną z najlepszych w Polsce. Mamy najwspanialsze zamki i płace i chcemy je pokazywać, szczególnie naszym sąsiadom, szczególnie ich zachęcając do pobytu – mówi Bartosz Ostrowski z urzędy marszałkowskiego.
W Berlinie swoje stanowisko na także Polska. Zajmuje ono powierzchnię 500 metrów kwadratowych. W tym Polska Organizacja Turystyczna przedstawia nasz kraj jako miejsce, gdzie spokojnie odpoczniemy ale też i zjemy. Targi ITB zakończą się w czwartek.
Bartosz Ostrowski:
Szersza relacja:
Autor: Andrzej Szarometa