piątek 12 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Damian, Juliusz

Uczniowie z Kędzierzyna-Koźla chcą i lubią pomagać

Fot. Radio Doxa

Najpierw zdecydowali, że chcą przygotować charytatywną imprezę – potem znalazł się cel. PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu wraz z Radą Rodziców przygotowała szereg zajęć sportowych, podczas których zbierane są środki finansowe m.in. na wsparcie dwóch uczniów borykających się z problemami zdrowotnymi. W ramach imprezy odbył się bieg charytatywny i kilka treningów sportowych. Organizatorzy przygotowali loterię, aukcję, była też możliwość zakupu domowych słodkości.

– Pomysł zrodził się już w styczniu, lubimy pomagać i wiemy, że warto to robić. Zawsze jest ktoś, kto potrzebuje pomocy, więc najpierw urodził się temat aktywnej soboty, później pojawił się cel. Celem jest zbiórka dla uczniów naszej szkoły: dla Jacoba i dla Mikołaja. W międzyczasie wybuchła wojna na Ukrainie, więc postanowiliśmy rozszerzyć ten cel również o pomoc dla naszych sąsiadów. Zebrane podczas zbiórki środki dzielimy po równo na trzy i przeznaczamy: dla Mikołaja, dla Jacoba i dla naszych sąsiadów z Ukrainy – mówi Katarzyna Miraszewska, przewodnicząca Rady Rodziców w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

– Zawsze warto pomagać, a tu motywacja jest o tyle silniejsza, że znamy tych chłopców – podkreślają rodzice, uczniowie i nauczyciele, którzy włączyli się w akcję.

– To jest taki słuszny cel. Dzieci w naszej szkole potrzebują pomocy, więc trzeba się organizować – mówi jeden z rodziców.

– Znam tych chłopaków, wspaniali są po prostu. Obaj sportowcy, a pomagać zawsze warto, tym bardziej dzieciom – mówi jedna z mam, która wzięła udział w wydarzeniu.

– Oni potrzebują tej pomocy – dodaje szkolna koleżanka.

– Warto pomagać zawsze. Dzieci to jest nasz świat, nasza przyszłość – podkreśla uczestniczka imprezy.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 to nie jedyne miejsce, w którym można się włączyć się w akacje. Jeszcze dziś (12 marca) będzie można  wesprzeć chłopców, biorąc udział w dodatkowych zajęciach w jednym z klubów fitness w Kędzierzynie-Koźlu. Szczegóły zamieszczone są na plakatach. Ponadto, biegacze z Kędzierzyna-Koźla włączyli się w zbiórkę podczas cotygodniowego treningu w ramach parkrun’u.

Relacja z charytatywnej imprezy:

Autor: Magda Giczewska – Pietrzak

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail: radio@doxa.fm
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Busy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole
Skip to content