
Opolscy „łowcy głów” zakończyli 12-letnią ucieczkę poszukiwanego mężczyzny.
45-latek, który przez blisko dwanaście lat ukrywał się w Holandii, został zatrzymany po powrocie do Polski. Mężczyzna był poszukiwany za kradzieże i włamania.
Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu ustalili, że poszukiwany planuje powrót do kraju. Funkcjonariusze namierzyli jego nowy adres i kilka dni temu zatrzymali go na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
45-latek nie spodziewał się wizyty policji – w momencie zatrzymania wyglądał przez okno, wypatrując kolędników. Zamiast spodziewanej wizyty duszpasterskiej czekało go jednak zatrzymanie i doprowadzenie do zakładu karnego.
Mężczyzna trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższe dwa lata. Jak tłumaczył policjantom, do Polski wrócił, bo – jak sam powiedział – irytowało go życie w Holandii.

info: KWP Opole