
Siatkarki Uni Opole dzielą się sukcesem z kibicami. Przypomnijmy, zawodniczki z Opola zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowy medal w sezonie 2025/2026. Teraz każdy będzie mógł podnieść statuetkę i zawiesić medal.
– Trofea czekają na kibiców w muzeum uczelnianym Uniwersytetu Opolskiego. Żeby też ktoś mógł też poczuć, że jest częścią tego medalu. Jeżeli chodził na mecze, kibicował, dopingował, to pomógł nam w zdobyciu tego medalu, dlatego postanowiliśmy, że i medal, i naszą statuetkę udostępnimy w tym muzeum. Można codziennie od godziny 8 do godziny 15 przyjść, zobaczyć. On nie będzie za szybą, będzie można go dotknąć, będzie można poczuć się współojcem tego sukcesu – mówi prezes Uni Opole Maciej Kochański.
Muzeum Uniwersytetu Opolskiego znajduje się w budynku Collegium Maius przy placu Kopernika 11 w Opolu. Wstęp jest bezpłatny.