
Na torach linii kolejowej relacji Sławięcice – Rudziniec w województwie opolskim brakuje około 20-centymetrowego fragmentu szyny kolejowej. O sprawie została wczoraj (26.12) powiadomiona Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a na miejsce udała się policja.
Podkomisarz Marta Białek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu powiedziała, że według wstępnych ustaleń, przyczyną uszkodzenia szyny była niska temperatura:
Policja podkreśla, że służby poważnie traktują każdego tego rodzaju zdarzenie i każdorazowo podejmują odpowiednie działania. O uszkodzeniu szyny policję powiadomiła Straż Ochrony Kolei. (IAR)