Wzmocnione kontrole w schroniskach w województwie opolskim. W związku z silnymi mrozami placówki są pod stałym nadzorem, a powiatowi lekarze weterynarii realizują cykliczne i doraźne kontrole. W województwie funkcjonuje 5 schronisk publicznych i wszystkie są odpowiednio zabezpieczone, aby zapewnić schronienie zwierzętom podczas silnych mrozów.
– Działania nadzorcze zostały zintensyfikowane. 22 stycznia wszystkie schroniska zostaną ponownie skontrolowane. Rząd poprzez działania skoordynowane przez MSWiA i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o objęcie zwierząt szczególną ochroną w okresie niskich temperatur. Zwracamy się do mieszkańców o wrażliwość i reagowanie. W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości dotyczących zwierząt bezdomnych, w szczególności zagrożenia ich zdrowia i życia, należy zgłaszać niezwłocznie takie sytuacje odpowiednim służbom porządkowym – mówi Kinga Tokarz, rzecznik prasowy wojewody opolskiej.
W schroniskach dostępnych jest 50 miejsc interwencyjnych, a placówki realizują również działania z organizacją domów tymczasowych
Na ten moment nie stwierdzono przypadków zagrożenia dobrostanu zwierząt.
Kinga Tokarz:
autor: JD