Ruszyła gra miejska „Strzał w dziesiątkę” Przygotowali ją wspólnie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz Akademickie Biuro Karier Politechniki Opolskiej. Rywalizuje w niej dziesięć trzyosobowych zespołów, nie tylko studenckich. Liczba drużyn nie jest przypadkowa bo to – zdaniem organizatorów – dobry sposób, aby uczcić 10 rocznicę obecności Polski w Unii Europejskiej.
Drużyny wystartowały o godz. 10 z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy ulicy Słowackiego w Opolu.