
Gmina Pawłowiczki otrzymała 390 tys. złotych na realizację zadań związanych z ustawą o ochronie ludności i obronie cywilnej. Środki te w całości zostaną przeznaczone budowę magazynu OC. Powstanie on w sąsiedztwie urzędu gminy. Jest tam budynek, który zostanie zaadoptowany na potrzeby magazynowe
– Wymaga on jednak remontu, a w trzeba go wyburzyć i zbudować od nowa. Chodzi o budynek, który obecnie znajduje się na terenie naszej działki gminnej będzie zburzony i do końca roku musi powstać nowy. Ogłosiliśmy przetarg i mam nadzieję, że pogoda pozwoli na to, że do końca roku będzie wybudowany. Jestem przekonany, że wydany na to całość pozyskany środków, a nawet będziemy musieli dołożyć pieniądze z budżetu gminy. To dlatego, że budynek, który na pozór wygląda w miarę dobrze jest starą ruiną, w której obecnie nie da się nic przechowywać – tłumaczy wójt gminy Pawłowiczki Jerzy Treffon.
Część budynku gmina będzie chciała wykorzystać też na potrzeby archiwum.
Jerzy Treffon:
autor: MGP